Design District Market 26.11.2017

DESIGN DISTRICT MARKET
26.11.2017, 10 - 18

Vanha Ylioppilastalo
Mannerheimintie 3, Helsinki

Design District Helsinki kokoaa paikallisen muotoilun klassikot ja uudet nimet saman katon alle päätapahtumaansa Design District Marketiin Vanhalle Ylioppilastalolle sunnuntaina 26.11.2017, klo 10 - 18!

Design

District Market luo ainutlaatuiset puitteet tutustua Helsingin kivijalkaliikkeiden laajaan designtarjontaan: Tapahtumassa on myytävänä mm. vaatteita, asusteita, koruja, sisustusta ja taidetta. Tapahtuma järjestetään samana päivänä Aleksin joulukadun avajaisten kanssa. Osallistujien valikoimista on mahdollista tehdä helsinkiläistä kivijalkakulttuuria sekä designalaa tukevia joululahjahankintoja ja muita löytöjä.

Designmuseo järjestää tapahtumassa maksuttoman työpajan lapsille ja perheille.

Osallistujalista ja työpajan sisältö julkaistaan pian.

Tervetuloa nauttimaan tunnelmasta!

▼ Show More Information

Mannerheimintie 3
26 November , Sunday 10:00

More Events Nearby

 16 November , Friday
 Hartwall Arena, Helsinki
 24 November , Saturday
 Fullsteam Agency, Helsinki
 03 December , Monday
 TAVASTIA-klubi, Helsinki
 19 November , Monday
 Musiikkitalo, Helsinki
 01 December , Saturday
 Gastropub Stone's, Helsinki
 29 November , Thursday
 Kulttuuritalo (Helsinki), Helsinki
 17 November , Saturday
 Azembora, Helsinki
 17 November , Saturday
 Boulderkeskus, Espoo
 10 December , Monday
 Molly Malone's Helsinki, Helsinki
 06 December , Thursday
 Malmin Rautatieasema, Helsinki
 07 December , Friday
 Shamrock Vantaa, Vantaa
 10 December , Monday
 Molly Malone's Helsinki, Helsinki