Design District Market 26.11.2017

DESIGN DISTRICT MARKET
26.11.2017, 10 - 18

Vanha Ylioppilastalo
Mannerheimintie 3, Helsinki

Design District Helsinki kokoaa paikallisen muotoilun klassikot ja uudet nimet saman katon alle päätapahtumaansa Design District Marketiin Vanhalle Ylioppilastalolle sunnuntaina 26.11.2017, klo 10 - 18!

Design

District Market luo ainutlaatuiset puitteet tutustua Helsingin kivijalkaliikkeiden laajaan designtarjontaan: Tapahtumassa on myytävänä mm. vaatteita, asusteita, koruja, sisustusta ja taidetta. Tapahtuma järjestetään samana päivänä Aleksin joulukadun avajaisten kanssa. Osallistujien valikoimista on mahdollista tehdä helsinkiläistä kivijalkakulttuuria sekä designalaa tukevia joululahjahankintoja ja muita löytöjä.

Designmuseo järjestää tapahtumassa maksuttoman työpajan lapsille ja perheille.

Osallistujalista ja työpajan sisältö julkaistaan pian.

Tervetuloa nauttimaan tunnelmasta!

▼ Show More Information

Mannerheimintie 3
26 November , Sunday 10:00

More Events Nearby

 15 December , Friday
 Hartwall Arena, Helsinki
 27 December , Wednesday
 Helsinki Ice Hall, Liminka
 01 January , Monday
 Bomber Magazine, Helsinki
 29 December , Friday
 Hartwall Arena, Helsinki
 16 December , Saturday
 The Circus, Helsinki
 16 December , Saturday
 Helsingin Jäähalli, Helsinki
 31 December , Sunday
 TAVASTIA-klubi, Helsinki
 22 December , Friday
 The Circus, Helsinki
 13 January , Saturday
 Wanha Satama,
 13 January , Saturday
 Espoo Metro Areena, Espoo
 12 January , Friday
 Ääniwalli, Helsinki
 15 December , Friday
 Suomen kansallismuseo - The National Museum of Finland, Helsinki
 16 December , Saturday
 Nosturi, Helsinki
 11 January , Thursday
 Kulttuuritalo (Helsinki), Helsinki
 16 December , Saturday
 M/S Silja Europa, Helsinki, Southern Finland
 20 December , Wednesday
 Villa Vuosanta merellinen kokous- ja juhlapaikka, Helsinki
 18 December , Monday
 Svenska Teatern, Helsinki
 16 December , Saturday
 Teurastamo, Helsinki
 11 January , Thursday
 Kulttuuritalo Martinus, Vantaa
 25 December , Monday
 Apollo Live Club, Helsinki
 17 December , Sunday
 Konepajan Bruno, Helsinki
 19 December , Tuesday
 Hartwall Arena, Helsinki
 31 December , Sunday
 Hartwall Arena, Helsinki
 15 December , Friday
 Semifinal, Helsinki
 01 January , Monday
 Ääniwalli, Helsinki
 15 December , Friday
 Cirko - Uuden Sirkuksen Keskus / Cirko - Center for New Circus, Helsinki
 06 January , Saturday
 Tapahtumakeskus Telakka, Helsinki
 15 December , Friday
 Kaiku, Helsinki
 15 December , Friday
 Vanha ylioppilastalo,
 18 December , Monday
 Hartwall Arena, Helsinki
 31 December , Sunday
 Savoy-teatteri, Helsinki
 19 December , Tuesday
 Urheiluhallit Töölö (Töölön Urheilutalo), Helsinki
 04 January , Thursday
 Teatteri Jurkka, Helsinki
 13 January , Saturday
 Club Capital, Helsinki
 29 December , Friday
 Ääniwalli, Helsinki
 31 December , Sunday
 Alakulttuuritalo, Helsinki