Design District Market 26.11.2017

DESIGN DISTRICT MARKET
26.11.2017, 10 - 18

Vanha Ylioppilastalo
Mannerheimintie 3, Helsinki

Design District Helsinki kokoaa paikallisen muotoilun klassikot ja uudet nimet saman katon alle päätapahtumaansa Design District Marketiin Vanhalle Ylioppilastalolle sunnuntaina 26.11.2017, klo 10 - 18!

Design

District Market luo ainutlaatuiset puitteet tutustua Helsingin kivijalkaliikkeiden laajaan designtarjontaan: Tapahtumassa on myytävänä mm. vaatteita, asusteita, koruja, sisustusta ja taidetta. Tapahtuma järjestetään samana päivänä Aleksin joulukadun avajaisten kanssa. Osallistujien valikoimista on mahdollista tehdä helsinkiläistä kivijalkakulttuuria sekä designalaa tukevia joululahjahankintoja ja muita löytöjä.

Designmuseo järjestää tapahtumassa maksuttoman työpajan lapsille ja perheille.

Osallistujalista ja työpajan sisältö julkaistaan pian.

Tervetuloa nauttimaan tunnelmasta!

▼ Show More Information

Mannerheimintie 3
26 November , Sunday 10:00

More Events Nearby

 08 June , Friday
 Sideways, Helsinki
 28 May , Monday
 Hartwall Arena, Helsinki
 10 June , Sunday
 Kaisaniemen puisto,
 18 June , Monday
 Kaisaniemen puisto,
 15 June , Friday
 Nosturi, Helsinki
 17 June , Sunday
 Finlandia-talo, Helsinki
 08 June , Friday
 Hartwall Arena, Helsinki
 17 June , Sunday
 Finlandia-talo, Helsinki
 09 June , Saturday
 Urheiluhallit Pasila (Pasilan Urheiluhalli), Helsinki
 08 June , Friday
 Helsinki Finland, Helsinki
 18 June , Monday
 Finlandia-talo, Helsinki
 30 May , Wednesday
 Helsingin jäähalli, Polvijärvi
 16 June , Saturday
 Myyrmäen urheilukenttä / Länsi-Vantaan ulkoliikunta, Vantaa
 10 June , Sunday
 Rockin' Hellsinki, Helsinki
 09 June , Saturday
 Helsinki, Finland, Helsinki
 15 June , Friday
 TAVASTIA-klubi, Helsinki
 08 June , Friday
 Opinmäki, Espoo
 12 June , Tuesday
 Korjaamo, Helsinki
 15 June , Friday
 Teatteri Forum, Helsinki
 28 May , Monday
 Hartwall Arena, Helsinki
 27 May , Sunday
 Kansalaistori, Helsinki
 18 June , Monday
 Finlandia-talo, Helsinki
 28 May , Monday
 Kulttuuritalo (Helsinki), Helsinki
 03 June , Sunday
 Espoo cultural centre, Espoo
 07 June , Thursday
 Aleksanterin Teatteri, Helsinki
 21 June , Thursday
 Sibbe Disc Golf, Söderkulla
 15 June , Friday
 Summer Heat, Helsinki
 14 June , Thursday
 Hernesaaren Ranta, Helsinki
 30 May , Wednesday
 Cable Factory, Helsinki
 02 June , Saturday
 Hernesaaren Ranta, Helsinki
 08 June , Friday
 University of Helsinki LEGAL TECH LAB, Helsinki
 04 June , Monday
 Vantaan katutanssiyhdistys ry, Vantaa
 07 June , Thursday
 Hernesaaren Ranta, Helsinki
 06 June , Wednesday
 Espoo cultural centre, Espoo
 16 June , Saturday
 Lepakkomies Baari, Helsinki
 15 June , Friday
 Helsinki Zouk Festival, Helsinki