Dansfirmans Träningsgrupp i Bugg

Träningsgrupp i Bugg mån Ht 2017
Norrfjärdens Folkets Hus

Tid kl. 18.30-20.00 hela terminen.
Här tränar vi på att bli bättre på puls och sväng och få ett dansant
beteende där föra följa är hörnstenarna för ett bra dansande.
Naturligtvis hör musikanpassning som ett naturligt inslag

i
träningen.
Vi repeterar även saker från fortsättningskurserna.

Denna grupp passar för dig som vill utveckla din dans.
Träningsavgift: 800kr/termin
Förkunskaper: Fortsättningskurs 2 eller likvärdigt
Tränare: Dansfirman

▼ Show More Information

Korngatan 2, 94331
Öjebyn
11 September , Monday 18:30

More Events Nearby

 08 September , Friday
 Piteå Ridklubb, Piteå
 26 August , Saturday
 AnamCara, Piteå
 22 September , Friday
 Acusticum, Piteå
 25 August , Friday
 Käcktjärn, Piteå
 09 September , Saturday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 19 September , Tuesday
 AnamCara, Piteå
 28 August , Monday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 09 September , Saturday
 Monas Alternativa Behandlingar, Piteå
 20 September , Wednesday
 Pite Havsbad, Piteå
 24 August , Thursday
 IOGT-NTO Öjebyn, Öjebyn
 25 August , Friday
 Gin Bar Nightclub, Piteå
 29 August , Tuesday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 09 September , Saturday
 Hälsoteket Piteå, Piteå
 06 September , Wednesday
 Kaleido, Piteå
 16 September , Saturday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 09 September , Saturday
 Piteå Golfklubb, Piteå
 04 September , Monday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 05 September , Tuesday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 25 August , Friday
 Piteå Stadshotell, Piteå
 02 September , Saturday
 Camp Fagervik, Svensbyn
 20 September , Wednesday
 Norrfjärdens Folkets hus, Norrfjärden
 18 September , Monday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 26 August , Saturday
 Badhusparken, Piteå, Piteå
 26 August , Saturday
 Käcktjärn, Piteå
 14 September , Thursday
 Norrfjärdens Folkets hus, Norrfjärden
 25 August , Friday
 Gin Bar Nightclub, Piteå
 31 August , Thursday
 Norrfjärdens Folkets hus, Norrfjärden
 26 August , Saturday
 Hortlax, Sweden, Hortlax
 07 September , Thursday
 Norrfjärdens Folkets hus, Norrfjärden
 19 September , Tuesday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 12 September , Tuesday
 Dansfirman i Öjebyn AB, Öjebyn
 12 September , Tuesday
 Curatina, Piteå
 04 September , Monday
 Maud Söderholm Psykoterapi & Utveckling, Piteå