Daniel Spaleniak zagra w Białymstoku - Hary Pub

DANIEL SPALENIAK
Białystok - Pub Hary (ul. Warszawska 29)
niedziela, 3 czerwca 2018, godz. 20:00

Bilety – 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł – w dniu koncertu

Daniel Spaleniak
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z

tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.
– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”/ „Polityka”.
Daniel zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.
Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else” zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje (m. in. w radiowej Trójce czy „Polityce”).Próbka muzyki:
https://soundcloud.com/danielspaleniak
Strona artysty:
www.facebook.com/danielspaleniakmusic

Kontakt: Agencja Koncertowa Borówka Music - www.facebook.com/borowkamusic

▼ Show More Information

Warszawska 29, 15-062
Białystok
03 June , Sunday 20:00

More Events Nearby

 27 October , Saturday
 Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Białystok
 11 November , Sunday
 Bieg Niepodległości w Białymstoku, Białystok
 09 November , Friday
 Wolontariat- Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku, Białystok
 15 November , Thursday
 6-Ścian PUB Sześcian, Białystok
 27 October , Saturday
 Białystok, Poland, Białystok