Çetin Çetintaş ile Shiva “The Destroyer”

Çetin Çetintaş ile SHIVA “THE DESTROYER” 14-15 Nisan 2018 Cumartesi ve Pazar Günü Dharma Yaşam Atölyesi’nde sizlerle buluşuyor.

Shiva: Yok Et

Shiva’nın yok eden ve yaratan enerjisi üzerine hem asana hem meditasyon hem de enerji çalışması yapacağımız bu atölye ile "yok etmek" ile "bırakış" arasındaki

farkı ayırt edeceksiniz. Bir yandan yok etme enerjisini keşfetmeye başlarken, bir yandan yok etmenin sağladığı alan sayesinde yaratımın büyüsünü de deneyimleyeceksiniz.

Sadece yoga asanaları değil yoga felsefesini de içinde barındıran bu atölyede yoga felsefesinin kadim metinlerinden olan Shiva Sutralar'ın ve Bhagavad Gita’nin derinlerine inerek, incelikleri üzerine konuşacak ve hikayenin büyüsünü asanalara taşıyacağız.

KİMLER KATILABİLİR?
Tüm çalışmalar her seviyeye uygundur.

PROGRAM
14 NİSAN CUMARTESİ
11:00-13:30 Şhiva: Yok Et
Bhagavad Gita: Bir yok oluş hikayesi (Asana, Felsefe)

Bhagavad Gita’nin derinlerine inerek, incelikleri üzerine konuşacak ve hikayenin büyüsünü asanalara taşıyacağız.

15:00-17:00 "Handstand: Yeni Bir Bakış"

Handstand oldukça komplike bir asana ve yoganın en derin duruşlarından biridir. Hayat, matın üstünde kendini tekrar eder. Ve her bir poz; düşünce, eylem ve deneyimlerin sonuçları ile ilişkili bir haritadır. Asanalar sayesinde zihnimizi, kendimizi, hayatı daha görülür hale getirebiliriz. Bu workshopta Handstand’in fiziksel elementleri üzerine çalışarak; Handstand ön hazırlık duruşları, Handstand hizalamaları, Handstand teknikleri, Handstand press egzersizleri üzerine pratikler yapacağız. Aynı zamanda Shiva Sutralar ışığında ruhani yönden beden ve zihni dengelemek ve, ruhani ve maddesel dünya arasındaki dengeyi sağlamak üzerine çalışacağız. Her seviyeye uygundur.

15 NİSAN PAZAR
11:00-13:30 Shiva Sutralar'a Genel Bir Bakış (Felsefe Çalışması)

Yoga pratiğinde derinlere inmeye başlamış kişilere yol gösterici nitelikte olan Shiva Sutralar, Çetin Çetintaş’ın Sanskitçeden Türkçeye çevirisi ile alt mentinlerine inilerek açıklanacaktır.

15:00 - 17:00 “Geriye Bükülmeler: Kafesi Aç” (Asana, Enerji, Meditasyon)

Zihin yaratılmış olan modifikasyonların (öğrenilmiş bilgilerin) kafesi içerisindedir. Kalp ise, yaşadığı deneyimlerden dolayı kendini başka bir kafese hapseder. İnsanın kendini esnetmesi, kafesi esnetmesidir. Hem bilginin dar kalıplarından sıyrılmak, hem de deneyimlerin yükünü anlayışa bırakmak bu atölyenin temel hedefidir. Çalışmanın sonunda Prema Meditasyonu çalışılacaktır.

ÇETİN ÇETİNTAŞ İLE SHIVA “THE DESTROYER”
Yer: Dharma Yaşam
Tarih: 14-15 NİSAN 2018 Cumartesi ve Pazar
Saat: 11.00-17:00
Adres: Turunçlu Köyü / Yenişehir / Mersin

Not: Çetin Çetintaş ile SHIVA “The Destroyer” Atölyesine yoğun talep olduğundan ve sınırlı sayıda katılımcı kabul edildiğinden ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin:
Boğaç Cem Çetin-Dharma Yaşam
0538 398 22 22 - dharmayasam@hotmail.com

ÇETİN ÇETİNTAŞ KİMDİR?
İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi okudu. Biyolojiye olan aşkı, yaradılış üzerine derin bilgiler edinme arzusundan dolayı başladı. Canlıların hareketlerini, davranışlarını, birbirleriyle olan ilişkilerini daha iyi anlamaya çalıştı.

Küçük yaşta dövüş sporları ile spor hayatı başlayan Çetin Çetintaş’ın hayatına ilerleyen yaşlarda Yoga girdi. Bedenin sınırlarını keşfetmenin verdiği heyecanla; yoga ve acrobalance çalışmalarını ileri seviyeye taşıdı ve bedeninin doğru kullanımı üzerine bir çok uluslararası eğitime katıldı.

Çin, Tibet, Hindistan, Burma ve Tayland’da yoga ve meditasyon üzerine farklı manastırlarda uzun yıllar çeşitli eğitimler aldı. Hindistan’da Sanskritçe dilini öğrenerek eski yoga yazıtları üzerine çalıştı. 2011 de Hindistan, Dharamshala’da Dalai Lama’nın eğitimine katıldı. Ardından Myanmar’da Pa-Auk Forest Manastırında keşiş (monk) olarak yaşadı ve bu dönemde Pali dilindeki çeşitli sutralar üzerine çalıştı. Sanskritçe dahil olmak üzere 5 dil bilen Çetin Çetintaş bir çok eski yazıtı anadilinden Türkçeye çevirdi. 2016 Yılında ”Hanuman’ı Bulmak” adlı yoga kitabını yayınladı. 2017 yılında da Sanskritçeden Türkçeye çevirdiği Yoga Sutralar’ın da içinde bulunduğu “Yoga Sutralar – Bir Yoginin El Kitabı” adlı kitabını yayınlamaya hazırlanıyor.

Sık sık yoga ve meditasyon üzerine Türkiye ve yurtdışında eğitmenlik kursları, workshoplar ve inzivalar vererek yoga pratiği yapanların, yogada daha derinlere gitmesi için yollarına ışık tutmaya çalışıyor; fiziksel değil, manevi olarak da. Çetin Çetintaş diyor ki: ”Gerçeğe açılan kapılar dışarıda hiçbir yerde, hiç kimsede, hiç birşeyde değil. Kapı, kişinin kendisi. İnsan her şeyi görürde kendini görmez. Ben ise nacizane bir aynayım karşında, seni sana tutan”.

http://cetincetintas.com/tr/

▼ Show More Information

Turunçlu Köyü
Mersin
14 April , Saturday 11:00

More Events Nearby