Březnová GRAND TOUR 15-denní okruh 5.3. – 20.3.2015

CENA OD 950 USD/os.

Program okruhu

DEN 1
KALPITIYA 3 NOCI V KALPITIYI
Vyzvednutí na letišti a odvoz do Kalpitiye, kde je sezóna pozorování delfínů a je to na Srí Lance známá lokalita pro kitesurfing.

DEN 1- 4
POBYT V KALPITIYI
Ubytování na 3 noci v krásném bungalowu minutu od pláže,výhled na moře.

V Kalpitiyi máte možnost výletu na pozorování delfínů nebo vyzkoušet různé vodní sporty jako kitesurfing, potápění, paddle board v laguně nebo jen relaxovat a odpočívat na pláži.

DEN 4
NP WILPATTU – CHRÁM V MIHINTALE 1 NOC V ANURADHAPUŘE
V brzkých ranních hodinách odjezd do NP Wilpattu, největšího NP na Srí Lance, kde strávíte několik hodin pozorováním slonů, levhartů a mnoho dalších volně žijících zvířat. Odpoledne návštěva buddhistického chrámu v Mihintale, odkud je při západu slunce krásný výhled na ruiny Anuradhapury. Ubytování v Anuradhapuře.

DEN 5
JAFFNA 2 NOCI V JAFFNĚ
Odjezd do Jaffny, tzv. Malé Indie na Srí Lance, kde si prohlédnete krásnou pevnost a tamní trh, hlavní hinduistický chrám a zažijete atmosféru barevné voňavé Indie na Srí Lance.
DEN 6
POINT PEDRO – KEERIMALAI
Tento den se vydáte na nejsevernější bod Srí Lanky, Point Pedro a k horkým pramenům Keerimalai. Noc opět v Jaffně.

DEN 7
JESKYNNÍ CHRÁM DAMBULLA 2 NOCI V POLONNARUWĚ
Odjezd do Dambully, kde navštívíte nejkrásnější skalní buddhistický chrám na Srí Lance. Přes zeleninovo-ovocný trh se vydáte do Polonnaruwy.

DEN 8
KRÁLOVSKÉ MĚSTO POLONNARUWA
Návštěva královského města Polonnaruwa, které je možné si prohlédnout na kole nebo z pohodlí vašeho vozu. Odpoledne volno k odpočinku a prohlídce Polonnaruwy a okolí.

DEN 9
SIGIRIYA – ZAHRADA KOŘENÍ – KANDY 3 NOCI V KANDY
Ranní návštěva Lví Skály na Sigiriyi, nejznámnější památky na Srí Lance – výstup 1500 schodů přes starověkou malovanou jeskyni až na vrchol k pozůstatkům starověkého paláce. V Matale pak objevíte kouzlo ajurvédy a koření, která se používají po tisíciletí v přírodním léčitelství. Večer dojedete do Kandy.

DEN 10
PINNAWALA – BOTANICKÁ ZAHRADA – CHRÁM BUDDHOVA ZUBU
Prohlídka sloního sirotčince Pinnawala, možnost sloní vyjížďky spojené s koupelí, (pokud je dobré počasí). Poté odjezd do Kandy, kde navštívíte Botanickou zahradu v Peradeniyi, chrám Buddhova Zubu – hlavní buddhstický chrám na Srí Lance, který uchovává relikvii Buddhova Zubu.

DEN 11
KANDY
Volný den k odpočinku, samostatné prohlídce města či možnost ajurvedických masáží. Odpoledne vás čeká speciální domorodý zážitek. Možnost výletu za domorodým kmenem
Véddů hluboko do hor nad Kandy.

DEN 12
CESTA VLAKEM – ADAMOVA HORA 1 NOC POD ADAMOVOU HOROU
Ráno odjezd vyhlídkovým vlakem přes čajové plantáže do města Hatton, odkud Vás vyzvedne řidič a doveze pod Adamovu horu. Po půlnoci výstup na Adamovu horu. Doporučujeme čelovku a teplé oblečení s sebou (mikinu, šusťákovku, čepici, rukavice, kalhoty).

DEN 13
NUWARA ELIYA 1 NOC V NUWARA ELIYA
Na cestě z Adamovy hory si prohlédnete čajovou továrnu. Odpoledne dorazíte do krásného koloniálního města Nuwara Eliya, tzy. Malé Anglie Srí Lanky. Ubytování v Nuwara Eliya.

DEN 14
TREK PŘES ČAJOVÉ PLANTÁŽE 2 NOCI V UDA WALAWE
V brzkých ranních hodinách se vydáte po stopách sběračů čaje, na trek přes zapomenuté čajové plantáže. (pro unavené jedince je k dispozici vůz a převezení na konec treku, kde se setkáte se skupinou). Na konci vás čeká odměna ve formě koupele ve vodopádu. Poté se vydáte přes poslení horské výhledy až do nížiny jížní části Srí Lanky. Ubytování na okraji národního parku Uda Walawe v otevřeném bungalowu.

DEN 15
VOLNÝ DEN NA OKRAJI UDA WALAWE
Dnešní den můžete zůstat u jezera Hambegamuwa, možnost odpolední vyjížďky na lodičce, procházky po okolí nebo jen relaxovat v houpací síti a pozorovat velké množství ptactva, které sídlí u jezera.

DEN 16
PLÁŽ
V dopoledních hodinách odjezd na pláž – doporučujeme Tangalle, Mirissu, Hikkaduwu nebo Bentotu.

▼ Show More Information

adress is not specified
05 March , Saturday 00:00