Beden ve Ruh: Orta Avrupa Filmleri

Ücretsizdir. Türkçe altyazılı. Rezervasyon yapılmamaktadır.
Program: www.v4tr.org

Macaristan, Polonya, Çekya ve Slovakya sinemalarına odaklanan Vişegrad-Türk Kültür Festivali'ni izmir'de 3. kez ağırlıyoruz. Bu yılın teması olan Beden ve Ruh, insan doğasının iç dünyasını beden, zihin ve ruh bağlamında

inceliyor.

Zihin ve beden arasındaki ilişki, insan doğasının karmaşık yapısını anlamak açısından önemli. Beden ve Ruh film programı da buradan yola çıkarak varoluşa dair fiziksel ve soyut kavrayışları sürükleyici hikayeler aracılığıyla ele alıyor.

Bu film seçkisi de bir anlamda zihin ve ruhlarımızla olan girift ve tuhaf ilişkiyi inceliyor. Beden ve Ruh geniş bir dönemi kapsıyor ve hem ustaları hem de genç yönetmenleri selamlıyor: Jan Švankmajer, Věra Chytilová, Wojciech Marczewski, Martin Šulík, Ildikó Enyedi, György Pálfi, Iveta Grófová ve Anna Zamecka.

Ayrıntılı program yakında duyurulacaktır.

Bu program kapsamındaki gösterimlerücretsizdir.
Rezervasyon alınmamaktadır.
____

Bu program Vişegrad Fonu’nun desteğiyle gerçekleştirilmektedir; V4/Visegrad Group dört Orta Avrupa ülkesinin – Çekya, Macaristan, Polonya ve Slovakya – oluşturduğu, bu ülkelerin Avrupa’ya entegrasyonunu ilerletme ve birbirleriyle kültürel, ekonomik vs işbirliklerini geliştirme amacını taşıyan bir birliktir.

▼ Show More Information

1474 Sokak No:9 Alsancak/İzmir, 35220
Alsancak
06 March , Tuesday 19:00

More Events Nearby

 19 October , Friday
 İzmir, Turkey, Izmir
 18 October , Thursday
 Fuar İzmir, Izmir
 01 October , Monday
 Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak
 03 October , Wednesday
 Welt Travel, Kemalpasa