Alena Hladká a Petr Ožana - Cyklus šansonových večerů

Srdečně vás zveme na již 3. koncert z Cyklu šansonových večerů, tentokráte v podání Aleny Hladké a Petra Ožany.

Předprodej vstupenek od 3. dubna 2018 v Infocentru Města Tábora.

Petr Ožana pochází z Ostravy, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, v oborech skladba a klavír, a dále pokračoval na HAMU

ve studiu klavíru. Hráčské zkušenosti sbíral jak na domácí půdě tak v zahraničí. Je laureátem mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec, a v roce 2013 získal titul Pianista roku. Šansonu se věnuje intenzivně 12 let. Je vyhledávaným korepetitorem. Dlohodobě spolupracuje s Alenou Hladkou, Renatou Drössler, Martou Balejovou, Zlatkou Bartoškovou, Filipem Sychrou a Teresou Trnkovou. Dopravází také zpěvačku Marcelu Březinovou a zpěváka Radima Schwaba. Hraje v divadlech Semafor a Pod Palmovkou. Spolupracuje se sbory u nás i v zahraničí. Podílel se na muzikálových projektech Sweeney Todd a Rent a také na uvedení opery Philipa Glasse Les enfants terribless v Národním Divadle v režii Alice Nellis. V roce 2017 uvedl svůj první autorský projekt Obrázky z divadla v tvůrčím tandemu s Janou Balašovou. Od roku je studentem Vysší odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka obor Tvorba textu a scénáře.

Alena Hladká se narodila v Olomouci, vystudovala katedru alternativního a loutkového divadla, obor herectví. Hostovala v mnoha pražských divadlech jako je například Národní divadlo, Divadlo Pod Palmovkou, Divadlo Kalich, Divadlo na Jezerce, A studio Rubín. Momentálně je v angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi kde ji můžete vidět v inscenacích Kráska na scéně, Bez roucha, Sonety nebo Pygmalion. Je také členkou divadelní společnosti Geisslers Hofcomoedianten, kteří mají domovskou scénu ve Vile Štvanici v Praze a věnují se baroknímu divadlu. Hrát ji také můžete vidět v Divadle Bolka Polívky nebo v Divadle Palace v inscenaci The Naked Truth (Odhalená pravda) z prostředí Pole dance. Má za sebou i režijní zkušenost a to pohybovou inscenaci ONA v experimentálním prostoru NOD. Vedla též amatérský divadelní spolek Nahoďto a zpívala se swingovou kapelou Karavana swingwers band ze Sušice. Momentálně se věnuje šansonům a jazzu s pianistou Petrem Ožanou. Pravidelně je můžete slyšet v Salmovské literární kavárně v Praze.

Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě

▼ Show More Information

Žižkova 249, 39001
Tábor
26 April , Thursday 19:00

More Events Nearby

 18 January , Friday
 KDMS | Kulturní dům města Soběslavi, Sobeslav