Aile ve Evlilik Terapisi

1. Düzey Aile ve Evlilik Terapisi

AMAÇ
Çalışma alanlarının gerekleri olarak Aile ve Evlilik Terapileri konusunda bilgilenmek isteyenleri, konunun temel boyutları içerisinde hem teorik hem de pratik düzeyde bilgilendirmek.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ
Sistem yaklaşımı
Aile sistemi
Sağlıklı-sağlıksız aile
Değerlendirme
Aile

terapisi süreci
İlk görüşme
Müdahale prensipleri (Genel)
Minuchin’in yaklaşımı
Bowen’in yaklaşımı
Satir’in yaklaşımı
Müdahale teknikleri (Genogram, Yeniden tanımlama, Ödev verme, İletişim becerileri – iyi iletişim özellikleri, Farklılıkları çözme, Karar verme süreci, Metafor kullanımı)
KATILIMCILAR
Eğitime psikolojik sağlık alanında hizmet veren psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı, aile hekimi, psikiyatr ve çocuk gelişimcileri ile ilgili bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabileceklerdir. Katılım için eğitmenin onayı gerekmektedir. Eğitim tarihinde katılımcılardan diploma fotokopileri ve bir fotoğraf istenecektir.
Eğitim ücretinin ilk yarısının, eğitimden en az 1 ay öncesinde yatırılması gerekmektedir. Bu ilk ödemeyi gerçekleştiren kişilerin kayıtları kesinleşecektir. Kayıtlarını kesinleştirmeyen kişilerin yerine yedek listede bekleyen diğer katılımcılara geçilecektir.
Ücretin diğer yarısı ise eğitimin ilk günü ödenebilecektir.
İPTAL KOŞULLARI
Eğitim en az 15 kişi ile açılacaktır. Eğitime katılmak amacıyla ilk ödemeyi yapan fakat daha sonra katılımdan vazgeçen katılımcıların ücreti, ancak katılım 15 kişinin üzerinde olursa geri ödenebilecektir. Bununla birlikte iptal başvurusu birden fazla olduğunda yukarıdaki ilkeler çerçevesinde başvuru sırası dikkate alınarak değerlendirme

VERİLECEK BELGE
Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından kurulan “İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü” tarafından verilecek katılım belgesi. Katılım belgesi katılımcıların katıldıkları toplam saati belirtecektir. (32 saatten daha az katılanlara katılım belgesi verilmemektedir.)

ÜCRET: 1650 TL + KDV

SÜRE : 40 saat (5 gün, günde 8 saat) (9:00 – 17:00 saatleri)

Prof. Dr. Erol Fışıloğlu
Prof. Dr. Erol Fışıloğlu
Lise eğitimini T.E.D. Ankara Kolejinde tamamlayan Fışıloğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından Boğaziçi Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlayan Fışıloğlu Fulbright Doktora Bursu ile State University of New York at Buffalo’da Danışma ve Eğitim Psikolojisi Bölümünde Danışman Eğitimi alanında doktorasını tamamladı. Klinik psikoloji alanında 1998 yılında doçentlik ve 2005 yılında profesörlük unvanını aldı.

Fışıloğlu aynı zamanda 2005 tarihinde Avrupa Psikoterapi Birliği tarafından verilen Psikoterapist Sertifikasına sahiptir. Fışıloğlu 2016 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümünden emekli oldu. Çalışmalarına kendi kurduğu ve direktörü olduğu İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü’ünde devam etmektedir.

▼ Show More Information

Remzi Oğuz Arık Mahallesi Şili Meydanı Paris Caddesi No:49/A Daire No:4 Kavaklıdere-Çankaya/Ankara, 6680
Ankara
17 October , Wednesday 09:00

More Events Nearby

 25 October , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 28 October , Sunday
 Ankara, Ankara
 25 October , Thursday
 Kafka Tur, Ankara