Adoptuj Przyjaciela z domu tymczasowego lub z hotelu - wiemy o nich wszystko /dołącz i udostępnij/

Niniejsze wydarzenie poświęcone jest psiakom z Korabiewic przebywającym w domach tymczasowych lub hotelach. Hotel dla bezdomnego psa to nie wakacje, a dom tymczasowy powinien być krótkim etapem przed domem stałym.

Znajdźmy tym psiakom kochające serca na całe życie!

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI:
Anna adopcje@schronisko.info.pl

Pobyt

w hotelu/dt to dobra opieka, praca nad zaufaniem i przystosowanie psa do życia z ludźmi, ale to także koszta. Jeśli nie możesz adoptować, WESPRZYJ finansowo utrzymanie psów w hotelu.
(darowiznę możesz odliczyć od podatku):
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358

Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW
Z dopiskiem: Darowizna-psy z hotelu

Więcej info o nas: @ [NjQyMTgzOTU5MjA4MTA3Omh0dHBcYS8vd3d3LnNjaHJvbmlza28uaW5mby5wbC86Og==:www.schronisko.info.pl]
------------------------------
Oto psiaki, czekające na domy stałe:
(psy w hotelach)WŁODEK -ok. 4-5 lat

1. ZDROWIE- bez tendencji do chorób, zdrowy
2. PSY -do obcych i znajomych psów na spacerach łagodny, w pomieszczeniach terytorialny dla psów
3. KOTY- do ponownego sprawdzenia
4. MIASTO-w mieście czuje się dość dobrze, również w dużym tłumie, wśród rowerów, rolek, dzieci, graczy w piłkę, biegaczy. -ale trzeba pracować dalej
5. MIESZKANIE-w mieszkaniu czysty, może anonsować wchodzących szczekaniem. Tendencje do problemów separacyjnych. Adopcja z porządną klatką, własnym kocem i moją koszulką :)
6. DZIECI- 12 + ze względu na terytorialno/lękowe „barykadowanie się” na meblach. ZAKAZ WCHODZENIA NA MEBLE, tylko przy użyciu pozytywnych wzmocnień i ograniczania dostępu
7. SAMOCHÓD- dość dobrze jeździ samochodem- dalej trzeba ćwiczyć
8. osobowość, reaktywność, temperament: ekstrawertyk- okazuje emocje, w stresie panikarz, flegmatyk, wolno się pobudza i wycisza, dość tchórzliwy. Nisko reaktywny. Dość powolny. Popędy na średnio- niskim poziomie, niesamodzielny, niska wiara w siebie.
9. PIELĘGNACJA I OBSŁUGA WETERYNARYJNA- spory strach bez agresji
10. RELACJA Z PRZEWODNIKIEM, PODATNOŚĆ NA SZKOLENIE-bardzo uległy, za bardzo zorientowany na człowieka, wybierający jedna osobę ( ale z innymi też funkcjonuje dobrze). Obluszczający, obwieszający się tu i w przenośni i dosłownie ( dotykać przewodnika, dotykać) Dość karny. Inteligencję blokuje strach przed presją ( a każde wymaganie jest presją, ale z dużym spokojem i w króciutkich sesjach można go szkolić). Motywacja- jedzenie i nagroda socjalna, nagrody środowiskowe go nie motywują (nie jest typem eksploratora).
11. SMYCZ- dla niego silne narzędzie presji, chodzi idealnie, cieszymy się za każdym razem, gdy wytknie nos przed prowadzącego.
12. ZACHOWANIE W STRESIE, PIERWSZE DNI W NOWYM DOMU- kolejność strategii- 1. flirt (udawana radość, podlizywanie się, wskakiwanie, pchanie na kolana- i trzeba umieć to rozpoznać!), 2. unikanie, 3. zastyganie, 4. agresja ( w ostateczności, ale trzeba o tym pamiętać)
13. OGRÓD -u nas nie ucieka, ale może wyjść szukać swojego człowieka, więc ja bym go w ogrodzie w nowym domu nie zostawiała
14. IDEALNY DOM - spokojny, zrównoważony, ale konsekwentny, nie musi być bardzo aktywny, ale nie może mu pozwolić się obluszczyć, ma go dalej uczyć, że wielki świat jest bezpieczny, przyjazny i ciekawy. Trening samodzielności wskazany do kontynuacji. Praca i zapobieganie rozwojowi fobii dźwiękowych (ale jest teraz całkiem dobrze ;)

KRECIA- ok. 5 lat

1. ZDROWIE- zdrowie
2. PSY -do obcych psów ostrożna, łagodny, uległy. Z zaprzyjaźnionymi preferuje zabawy w gonitwy, zaczyna aportować
3. KOTY- do ponownego sprawdzenia
4. MIASTO-w mieście czuje się dobrze, dyskomfort w dużym tłumie, wśród rowerów, rolek, dzieci, graczy w piłkę, biegaczy, ale nie wpada w panikę.
5. MIESZKANIE-W mieszkaniu czysta, cicha, spokojna. Brak tendencji do problemów separacyjnych
6. DZIECI- do dzieci 7+
7. SAMOCHÓD – boi się jeździć samochodem, ale tendencja się poprawia.
8. OSOBOWOŚĆ, REAKTYWNOŚĆ, TEMPERAMENT: ekstrawertyk- okazuje emocje, flegmatyk- wolno się pobudza i wycisza, dość lękliwa, ale jest stały postęp. Średnio reaktywna. Popędy na średnim poziomie.
9. PIELĘGNACJA I OBSŁUGA WETERYNARYJNA- średni dyskomfort, uległość
10. RELACJA Z PRZEWODNIKIEM, PODATNOŚĆ NA SZKOLENIE- uległy, niezależna, w trakcie oswajania, coraz lepiej reaguje na nowe osoby. Lubi być blisko. Dość karna. Bardzo inteligentna. Predyspozycje do szkolenia do oceny dopiero po lepszym oswojeniu.
11. KONDYCJA średnia
12. SMYCZ- dobrze chodzący na smyczy, ale w stresie (panice, w którą już bardzo rzadko wpada) możliwe przewracanie się, wicie po ziemi. Z instrukcją postępowania w przypadku adopcji.
13. ZACHOWANIE W STRESIE, PIERWSZE DNI W NOWYM DOMU- tendencje ucieczkowe, wicie się na smyczy (UWAGA: ADOPTUJĄCY KRECIĘ OTRZYMUJE PEŁNE DARMOWE WSPARCIE ZOOPSYCHOLOGA, w przypadku adopcji do 100 km od Radomia możliwe wizyty domowe za zwrot kosztów podróży)
14. OGRÓD- bez tendencji do uciekania z terenu
15. IDEALNY DOM -cierpliwy, wyrozumiały, średnioaktywny, z pewną twardością ale bardzo, bardzo łagodny a jednocześnie stawiający Kreci nowe wyzwania i dbający, żeby wtórnie nie zdziczała. Może żyć z fajnym, mądrym, niskoreaktywnym psem/suką, bo w sytuacjach trudnych (duży tłum) szuka w psie towarzyszu wsparcia

BERI- ok. 4 lata

1.. ZDROWIE- zdrowa
2.. PSY -do obcych psów ostrożna, łagodna, uległy. Z zaprzyjaźnionymi dominuje, lubi gonitwy, czasem zabawy siłowe
3.. KOTY- do ponownego sprawdzenia
4.. MIASTO-w mieście czuje się niezbyt dobrze, proces oswajania trwa, ale jest nierówny i mało trwały
5.. MIESZKANIE-W mieszkaniu czysta, średnio szczekliwa. Brak tendencji do problemów separacyjnych, za to fobia dźwiękowa, w znacznej mierze uegła poprawie
6. DZIECI- do dzieci 7+
7.. SAMOCHÓD – boi się jeździć samochodem, ale tendencja się poprawia.
8.. OSOBOWOŚĆ, REAKTYWNOŚĆ, TEMPERAMENT: ekstrawertyk- okazuje emocje, choleryk- szybko się pobudza, wolno wycisza, lękliwa, ale jest stały postęp. bardzo reaktywna.
9.. PIELĘGNACJA I OBSŁUGA WETERYNARYJNA- duży dyskomfort, próba uciekania, potem uległość
10. RELACJA Z PRZEWODNIKIEM, PODATNOŚĆ NA SZKOLENIE- bardzo niezależna, w trakcie oswajania, boi się opiekunów, duży strach przed dotykiem, ale zarazem lubi być blisko opiekuna. Dość karna. Średnio inteligentna. Predyspozycje do szkolenia do oceny dopiero po lepszym oswojeniu.
11. KONDYCJA dobra
12. SMYCZ- dobrze chodzący na smyczy, ale w stresie (panice, w którą już bardzo rzadko wpada) szamocze się, robi „rodeo”
13. ZACHOWANIE W STRESIE, PIERWSZE DNI W NOWYM DOMU- tendencje ucieczkowe, pierwsze 2 miesiące powinna chodzić po domu z przypięta smyczą (UWAGA: ADOPTUJĄCY BERI OTRZYMUJE PEŁNE DARMOWE WSPARCIE ZOOPSYCHOLOGA, w przypadku adopcji do 100 km od Radomia możliwe wizyty domowe za zwrot kosztów podróży)
14. OGRÓD- bez tendencji do uciekania z terenu
15. IDEALNY DOM - BARDZO cierpliwy, wyrozumiały, pełen współczucia, dość aktywny, chętnie dom z ogrodem, bardzo, bardzo łagodny a jednocześnie stawiający Beri nowe wyzwania i dbający, żeby wtórnie nie zdziczała. Może żyć z fajnym, mądrym, niskoreaktywnym psem/suką, bo kontakt i zabawy z psami bardzo podnoszą komfort jej życia. Typowy pies „dodatkowy”

BARIK – 14 l.

1. ZDROWIE- do konsultacji ogólnej, po przewlekłych zapaleniach pęcherza, głuchota, kiepski wzrok, pilnie do poprawy stanu zębów, trudności motoryczne (wymagana konsultacja ortopedyczna)
2. PSY -do obcych psów nieufny, lękliwy, nieagresywny, nienawiazujący relcji.
3. KOTY- stosunek ambiwalentny
4. MIASTO-w mieście czuje się niezbyt dobrze, proces oswajania trwa, ale jest nierówny i mało trwały
5. MIESZKANIE-W mieszkaniu czysty, mało szczekliwa. Brak tendencji do problemów separacyjnych.
6. DZIECI- nie do dzieci
7. SAMOCHÓD – boi się jeździć samochodem, ale tendencja się poprawia.
8. OSOBOWOŚĆ, REAKTYWNOŚĆ, TEMPERAMENT: introwertyk- mało okazuje emocje, flegmatyk- wolno się pobudza, wolno wycisza, lękliwy, ale jest stały postęp, ze względu na wiek, stan zdrowia i historię
9. PIELĘGNACJA I OBSŁUGA WETERYNARYJNA- duży dyskomfort, próba uciekania, potem uległość
10. RELACJA Z PRZEWODNIKIEM, PODATNOŚĆ NA SZKOLENIE- niezależny, w trakcie oswajania, mały strach przed dotykiem opiekunów, ale zarazem lubi 2-3 m od opiekuna. Dość karny. Średnio inteligentny. Predyspozycje do szkolenia niewielkie.
11. KONDYCJA słaba
12. SMYCZ- dobrze chodzący na smyczy.
13. ZACHOWANIE W STRESIE, PIERWSZE DNI W NOWYM DOMU- zamieranie, pierwsze 2 miesiące powinien chodzić po domu z przypięta smyczą (UWAGA: ADOPTUJĄCY BERI OTRZYMUJE PEŁNE DARMOWE TELEFONICZNE WSPARCIE ZOOPSYCHOLOGA)
14. OGRÓD- bez tendencji do uciekania z terenu
15. IDEALNY DOM - wyłącznie BEZ SCHODÓW, BARDZO cierpliwy, wyrozumiały, pełen współczucia, chętnie dom z ogrodem, bardzo, bardzo łagodny a jednocześnie KONSEKWENTNY i dbający, żeby wtórnie nie zdziczał.
Mania:

------------------------------------------
(psy w dt)


GACUŚ

1. ZDROWIE- zdrowy
2. PSY -do obcych psów dominujący, preferowane zabawy to gonitwy, może mieszkać ze stabilnym, odważnym psem
3. KOTY- akceptuje koty
4. MIASTO-w mieście czuje się dobrze, komfortowo w dużym tłumie, wśród rowerów, rolek, dzieci, graczy w piłkę, biegaczy.
5. MIESZKANIE-W mieszkaniu czysty, cichy, spokojny. Brak tendencji do problemów separacyjnych
6. DZIECI- do dzieci 12- 15+
7. SAMOCHÓD – lubi podróże samochodem
8. OSOBOWOŚĆ, REAKTYWNOŚĆ, TEMPERAMENT: ekstrawertyk- okazuje emocje, sangwinik- szybko się pobudza i wycisza, nieco lękliwy, ale jest stały postęp. Dość reaktywny. Popędy na średnim poziomie.
9. PIELĘGNACJA I OBSŁUGA WETERYNARYJNA- średni dyskomfort, uległość
10. RELACJA Z PRZEWODNIKIEM, PODATNOŚĆ NA SZKOLENIE- uległy, lubi wybrać jedna osobę na swojego przewodnika, ale jest w stanie respektować resztę domowników ( przy adopcji instrukcja postępowania), do obcych nieco nieufny ale coraz lepiej reaguje na nowe osoby. Lubi być blisko przewodnika . Dość karny. Bardzo inteligentny. Predyspozycje do szkolenia w zakresie sztuczek, posłuszeństwa i agillity. Motywacja- jedzenie, nagroda socjalna i nagrody środowiskowe (np. spacer, zabawa). Terytorialny i po adopcji zachowania terytorialne będzie należało kontrolować zgodnie z instrukcjami zoopsychologa.
11. KONDYCJA - dobra
12. SMYCZ- dobrze chodzący na smyczy.
13. ZACHOWANIE W STRESIE, PIERWSZE DNI W NOWYM DOMU- lekkie tendencje ucieczkowe, wyższa reaktywność niż zwyczajna u niego, większa szczekliwość, testowanie opiekunów, badanie granic, próby kontrolowania terenu uznanego za własny ( dom, ogród) (UWAGA: ADOPTUJĄCY GACKA OTRZYMUJE DARMOWE TELEFONICZNE WSPARCIE ZOOPSYCHOLOGA)
14. OGRÓD- bez tendencji do uciekania z terenu
15. IDEALNY DOM -cierpliwy, zrównoważony, spokojny ale bardzo konsekwentny, dużo dający i dużo wymagający, ceniący porządek w życiu psa, aktywny, łagodny a jednocześnie stawiający nowe wyzwania i dbający o rozwój psa. Może żyć z fajnym, mądrym, niskoreaktywnym psem/suką, bo uczy się łatwo przez naśladownictwo.

*

kontakt bezpośredni w sprawie adopcji:
adopcje@schronisko.info.pl
519-615-975 ( pon-pt w godz 9-17/ po tych godzinach kontakt SMS)

więcej informacji na temat charakteru psa - 504 563 306 ; interwencje@viva.org.pl
Mysia:
Tusia:

▼ Show More Information

Korabiewice 11, 96-330
Puszcza Marianska
28 November , Tuesday 23:00

More Events Nearby

 14 December , Friday
 Schronisko w Korabiewicach Viva, Puszcza Marianska
 23 November , Friday
 Skierniewice, Poland, Skierniewice
 01 December , Saturday
 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie im. psa Kazana, Zyrardow