100 książek na stulecie Częstochowskiej Biblioteki

W roku 2017 stulecie istnienia świętuje Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Przyczyniający się do promocji czytelnictwa projekt Wspieraj Kulturę i zaprzyjaźnione wydawnictwa z całej Polski chcą przekazać z tej okazji Bibliotece prezent:
100 książek na setne urodziny!

Częstochowska

Książnica jest największą biblioteką publiczną w subregionie północnym Województwa Śląskiego. Upowszechnia czytelnictwo i kształtuje kulturę czytelniczą na terenie miasta i regionu. Służy wszystkim poszukującym informacji i usług bibliotecznych. Sukcesywnie wzbogaca swą ofertę kulturalno-edukacyjną, adresowaną do szerokiego i zróżnicowanego kręgu odbiorców. Chętnie i efektywnie współpracuje z instytucjami kultury, placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi etc. Jest przyjazna, z radością wita każdego odbiorcę swoich usług. Wciąż się rozwija i elastycznie przystosowuje się do wymogów szybko zmieniającego się współczesnego świata.
Świętowane w 2017 roku stulecie jest okazją do mocnego zaakcentowania ważnej obecności Biblioteki w życiu kulturalnym Częstochowy. Miejscem różnorodnych działań wpisanych w program obchodów jubileuszowych jest nie tylko główna siedziba instytucji i jej filie, ale także przestrzeń publiczna. Książkowy prezent urodzinowy wręczony zostanie podczas gali jubileuszowej, która odbędzie się 20 października br., w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza.

▼ Show More Information

Częstochowa, ul. Kilińskiego 15, 42-200
Czestochowa
20 October , Friday 18:00

More Events Nearby

 29 July , Sunday
 Czestochowa, Poland, Czestochowa
 29 July , Sunday
 Blachownia, Poland, Blachownia
 27 July , Friday
 Paintball FORT Belweder, latosowka
 18 August , Saturday
 Marina Poraj, Poraj
 26 July , Thursday
 Czestochowa, Poland, Czestochowa
 29 July , Sunday
 Blachownia, Poland, Blachownia
 18 August , Saturday
 Kamiron, Czestochowa
 05 August , Sunday
 Częstochowa - Jasna Góra, Czestochowa
 18 August , Saturday
 Marina Poraj, Poraj