10 Fotoğraf & 10 Hikaye Kemal Kaya İle Gezi Söyleşisi

Sevgili Nazım Hikmet Kültürevi Dostlarımız,
Konuğumuz Gezgin ve Yolda olmak Blogu Yazarı Kemal Kaya dan uzakların hikayesini dinlemeye hazırmısınız ?

Kemal Kaya Kimdir ?

Merhaba, ben Kemal Kaya, seyahat etmeyi ve keşfetmeyi seviyorum. Seyahat etmek benim tutkum! Dünyadaki kültürlerin farklı ritimlerini

yakalamak, ilginç geleneklerine şahit olmak, farklı bakış açıları ve fikirleri anlamak, sonu gelmez bu kaynak karşısında heyecan duymak ve ilham almak hayatıma anlam katıyor.

Havalimanları, otobüs terminalleri, tren garları ve bilet gişelerini seviyorum. İnternetten araştırma yapmak, yeni bir seyahate hazırlanmak ve yeniden yolda olmak benim için aşk gibi.

Kırklı yaşların başında biri olarak, 2009’un sonlarında 14 yıllık profesyonel iş hayatımı geride bıraktım. Sürmekte olan marka yönetimi masterimi bitirip, tek yön bir bilet alarak 2010 Ağustos’unda kendimi Tayland’a attım. Tropikal bir iklimde, beyaz kumlu plajda şezlongumda uzanmış turkuaz denize doğru içkimi yudumlarken, stres içerisindeki iş yaşantımı düşündüm. Çok gerilerde kalmıştı sanki, hiç yaşanmamış gibi…

Yüzümde bir gülümsemeyle anın keyfini çıkarırken, tek başına çıktığım bu seyahatimde 11 ülke ve 250+ şehir ziyaret edeceğimi ve 70.000+ km’den fazla yol aşıp, 22 ay sonra memlekete döneceğimi bilmiyordum.

Tayland sonrasında, dil eğitimi için geçtiğim Yeni Zelanda’da, Noel tatilini fırsat bilip yaptığım sırtçantalı seyahat hayatımı tamamen değiştirdi. Japon bir arkadaşımla çıktığım bu 1 aylık Yeni Zelanda turu, akıllıca ekonomik seyahat konusunda bana çok şey öğretti. Geleceğe dair tüm planlarımı ve hayata bakışım değişti. Yeni Zelanda’da yaşama planlarımı çöpe atıp, kendimi, göz kamaştırıcı manzarasına kartpostallardan şahit olduğumuz bir ada ülkesine attım: Fiji’ye.

….macera başlamıştı.

Daha fazlası: https://yoldaolmak.com/hakkinda

https://yoldaolmak.com/
https://twitter.com/yoldaolmak
https://www.youtube.com/c/yoldaolmak
https://plus.google.com/+yoldaolmak
https://www.pinterest.com/yoldaolmak/
https://instagram.com/yoldaolmak/

▼ Show More Information

171 Sk. Kazımdirik Mh.
Bornova
23 January , Saturday 17:00

More Events Nearby

 19 October , Friday
 İzmir, Turkey, Izmir
 18 October , Thursday
 Fuar İzmir, Izmir
 01 October , Monday
 Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak
 03 October , Wednesday
 Welt Travel, Kemalpasa